لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

استعلام آنلاین برند


انتخاب نمودن و ثبت علامت تجاری از شرایطی خاص تبعیت می کند. با توجه به قوانین ثبت اختراعات برند یا علامت تجاری باید به صورت نوین و شیوه ای خلاقانه و هم چنین منحرف کننده نباشد.

استعلام آنلاین برند پروسه ای الزامی و ضروری می باشد که باید قبل از به ثبت رسانیدن برند و یا تقاضای ثبت آنلاین برند حتما انجام شود تا اطمینان حاصل نمود که برند مورد نظر در گذشته ثبت نشده باشد.

طبقات ثبت برند

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره طبقات ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

وقتی از جدید بودن علامت تجاری صحبت می شود منظور این است علامتی که برای ثبت بر روی محصول نمایان می گردد از نظر شکلی باید شیوه ای نوین داشته باشد و قبلا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد و توسط دیگران مورد سوء استفاده قرار نگیرد.

نکته : قابل توجهی وجود دارد و ان این است که با روی اوردن به جدول طبقه بندی کالا هر زمانی که برای کالای مشخصی از طبقه ای خاص استفاده گردد فرد دیگری بعد از انتخاب علامت ذکر شده خواهان این باشد که برای کالا یا محصول خود از نوع شبیه از طبقه ذکر شده و از همان علامت قبلی استفاده نماید این اجازه را ندارد که از علامت استفاده کند یا حتی ان را ثبت کند.

در این زمان انتخاب نمودن برند و علامت تجاری سخت تر از گذشته می باشد زیرا گنجایش برند هایی که در اداره مالکیت صنعتی به ثبت می رسند به شدت افزایش یافته است. شایان ذکر است که اگر قبلا برندی به ثبت رسیده باشد دیگر آن علامت به ثبت نمی رسد به همین دلیل قبل از ثبت نمودن برند باید جهت جلوگیری از رد برند پیشنهاد شده از برند منتخب استعلام گرفت.

هزینه ثبت برند - هزینه ثبت برند چقدر است

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه ثبت برند - هزینه ثبت برند چقدر است می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

مراحل استعلام برند

جهت اطمینان از اینکه برند پیشنهاد شده قبلا به ثبت نرسیده باشد به وب سایتی که در ذیل اشاره شده است مراجعه نمایید

  • درگاه اینترنتی و اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir
  • می توانید به پایگاه اینترنتی فکر برتر برای استعلام برند خود رجوع کنید. http://bte.fekrbartar.com/Brand/SearchBrands

این پایگاه اینترنتی پایگاهی معتمد برای استعلام گرفتن از برند مورد نظر می باشد. برای استعلام گرفتن از برند مد نظر در این شیوه بعد از وارد شدن به درگاه فوق به قسمت آگهی های قانونی رجوع کنید سپس با انتخاب نمودن علامت تجاری به عنوان نوع اگهی، ذکر نام و کامل نمودن دیگر اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.

وقتی قبل از ثبت نمودن برند استعلام گرفته می شود از تمامی برند های ثبت شده در 45 طبقه کاری می توان آگاه شد.

در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که یک برند را مخصوص خدمات و کالا بدانیم و خواهان این باشیم که همان اسم را  برای کالا و خدماتی دیگر مورد استفاده قرار دهیم هنگامی که قبل از ثبت نمودن برند از نام مد نظر استعلام می گیریم از ثبت شدن علامت مذکور در طبقه های دیگر آگاه می شویم و دیگر نیازی به تنظیم اظهارنامه دیگر نمی باشد.

نام تجاری - انتخاب نام تجاری

برای مطالعه بیشتر درباره نام تجاری - انتخاب نام تجاری می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

برای انتخاب نمودن نام برند لازم است نکاتی را بدانید که در ذیل اشاره شده است:

ابتکاری بودن علامت تجاری

علامت تجاری باید شیوه ای بدیع داشته باشد یعنی علامت تجاری باید به صورت خلاقانه و همراه با مدل سازی  باشد.  هنگامی که از علامت ساده استفاده می گرددممکن است با خود جنس اشتباه شودو از محصولی که وارد بازار شده است حمایت نکند و برای یک علامت ابتکاری پیامدهای خوب تجاری را شامل نشود.

از طرف دیگر ابداعی بودن علامت تجاری سبب این می شود که اسم های عام مانند صنعت به صورت علامت انتخاب نگردد و استفاده کردن از اشکالی که به صورت دایره و لوزی هستند و نیز انتخاب کردن اجناس هایی که بیانگر چگونگی جنس باشد شیوه ای نواورانه ندارد .ولی اگر اجناسی که مورد استفاده قرار می گیرد با شکل و نوع کالا متفاوت باشد می توان از ان بعنوان علامت استفاده کرد.

عدم ایجاد اشتباه در نظر مشتری

علامت تجاری نباید به صورتی نشانه گذاری شود که در ذهن مشتری اشتباهی صورت بگیرد و باید برای مشتری این توانایی را میسر کند که وی بتواند علائم تجاری دیگری را که ممکن است شبیه هم باشند را تشخیص بدهد و وجه تمایزی بین انها ایجاد شود تا دچار  انتخابی نادرست و کلافگی نگردد.

به عنوان مثال : در علامت های مرکب این امکان وجود دارد که یک کلمه مشابه در اجزای دو علامت مرکب به کار برده شده باشد.

دیگر اجزا مساوی و شبیه هم نباشند. باید به گونه ای باشد که آن جز مشترک و شبیه دو علامت بین صاحبان آن ها سبب مغایرت ووجه تمایز گردد.

گاهی ممکن است در ذهن مشتری اشتباهی صورت بگیرد که با انتخاب کردن نام یک منطقه ای خاص به عنوان یک علامت تجاری برای کالایی مشخص که در واقع میان ان منطقه و کالا هیچ گونه ارتباطی وجود نداشته باشد شکل بگیرد بدین صورت که مصرف کننده به گمان اینکه کالا به ان منطقه تعلق دارد درباره نوع و منشا ان جنس گرفتار اشتباه شود و دچار گمراهی در انتخاب و خرید کالا شود.

اسامی مخصوص اشیا

برای مطالعه بیشتر درباره اسامی مخصوص اشیا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت علامت حقیقی

در تعریف مراحل به ثبت رساندن علامت تجاری حقیقی می توان گفت علامتی است که محصول تولید شده و یا خدمات شخص حقیقی را از دیگر خدمات و کالاهای تولید شده منفک می کند و می بایست قبل از به ثبت رساندن شرکت مبادرت به ثبت آن نمود.

ثبت برند لاتین

در صورتی که برند انتخابی خود را غیر فارسی و یا لاتین انتخاب نمایید و بدانید این برند ریشه ای در واژه یاب فارسی ندارد و لاتین است .

مراحل ثبت علامت تجاری

علامت تجاری یک نوع برند می باشد که تشکیل شده از نام ، کلمه ، حروف و دارای رنگ و شکل ظاهری می باشد که این علامت را بر روی کالا و محصولات و هم چنین خدمات درج نموده و توسط این علامت می تواند آنها را شناسایی کرد .

استعلام برند قبل از ثبت

زمانی که برند را انتخاب می نمایید باید این نکته توجه نمایید که صحبت از برند و انحصاری بودن آن در واقع به این صورت است که قبل از شما شخص دیگری آن را به ثبت نرسانده باشد و یا متعلق به فعالیت مشابه دیگری نباشد .

ثبت برند رستوران

بعد از اینکه مراحل ثبت رستوران و اخذ مجوزهای لازمه به پایان رسید باید برای آن نام و نشانی را در نظر گرفت که بتوانید از طریق آن مشتریان به آن اعتماد کرده وجهه شهرتی دست پیدا نمایند.

مراحل ثبت برند

یک برند مناسب و جذاب می تواند در فروش هرچه بیشتر یک محصول ویژه یک شرکت و همچنین محصولات دیگر آن شرکت کمک شایانی نماید

مدارک ثبت لوگو

شما باید این توانایی را داشته باشید که به طراحی یک لوگو بپردازید که بتواند حضور خود را در بازارهای تجاری حفظ کرده و مشتری آن را به سرعت بشناسد و استفاده نماید

ثبت برند فست فود

از آنجایی که اولین نیازهای بشر موادغذایی می باشد بازاری کارآمد و مناسب برای تجارت در بین فعالان اقتصادی به شمار می رود. با ثبت نمودن برند مواد غذایی می توان به یک قدم از بقیه رقبا صعود کرد.

طرح صنعتی

چنانچه با توجه به شکل و قالب یک محصول یک طراحی صورت گیرد و به آن محصول یک قالب و نقش جدید ببخشد به آن طرح صنعتی گویند

ثبت اختراع

اختراع از ابتکار و طرح ریزی که از نتیجه افکار و خلاقیت های می باشد یک کالا و یا محصولی را بوجود می آورد گفته می شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟