لورم ایپسوم متنی است که ساختگی برای طراحی و چاپ آن مورد است. صنعت چاپ زمانی لازم بود شرایطی شما باید فکر ثبت نام و طراحی، لازمه خروج می باشد ...

ثبت شرکت با مسئولیت محدود :توضحاتی در خصوص ثبت شرکت با مسئولیت محدود(Limited Liability Company)
شرکت با مسئولیت محدود ساده‌ترین ومتداولترین نوع شرکت است و قراردادی است بین دو یا چند نفر به منظورانجام کارهای تجاری مانند فعالیت‌های بازرگانی، خدماتی، ساختمانی و…  که در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود. این نوع از شرکت‌ به این جهت با مسئولیت محدود (Ltd)نامیده می‌شود که علی رغم  شرکت‌های تضامنی، مسئولیت هر یک از شرکاء در قبال  قروض و دیون شرکت محدود به آورده آنها در شرکت است و در صورت خسران مالی شرکت اموال شخصی آنها در امان خواهد بود. به عبارت دیگردرصورت ورشکستگی بستانکاران تنها می توانند طلب خود را از طریق سرمایه شرکت وصول نمایند ، و نسبت به اموال شخصی شرکا حقی نخواهند داشت.

تعیین نام جهت  ثبت شرکت با مسئولیت محدود
درنام شرکت با مسئولیت محدود حتما عنوان « با مسئولیت محدود» باید ذکرشود. درغیراین صورت شرکت به عنوان شرکت تضامنی شناخته می‌شود و شرکا درمقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهند داشت. به علاوه نباید هنگام ثبت شرکت با مسئولیت محدود نام هیچ یک از شرکا در نام شرکت گنجانده شود زیرا که مطابق قانون با این شخص مانند شریک ضامن در  شرکت تضامنی برخورد خواهد شد.

کمترین حد سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود
اقل سرمایه جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود  معادل یک میلیون ریال است که این سرمایه در تعهد شرکا بوده  و نیازی  به واریز تمام یا قسمتی ازاین مبلغ نیست. سرمایه یک شرکت با توجه به موضوع فعالیت  و گستره آن  در نظر گرفته می شود  و بر مسائلی همچون دریافت تسهیلات بانکی ، انعقاد قراردادها ، اخذ نمایندگی‌ ، شرکت درنمایشگاههای تخصصی و ... بسیار تاثیر گذار می باشد. به هر روی برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود و تعیین سرمایه آن اجبار قانونی وجود ندارد و متقاضیان می توانند همان میزان اقل سرمایه یعنی یک میلیون ریال را در نظر بگیرند.
همچنین نقل و انتقال سهم الشرکه درشرکت با مسئولیت محدود، پس از تنظیم صلح نامه در یکی از دفاتر اسناد رسمی و یا با تنظیم  صورتجلسه‌ و ارسال آن به اداره ثبت شرکت‌ها انجام می گردد.

امتیازات ثبت شرکت مسئولیت محدود
برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود تنها به دو عضو اصلی نیازمندید.
معرفی سالانه اعضا و تنظیم و تایید صورتجلسه الزامی ندارد.
نقائص ثبت شرکت با مسئولیت حدود:
ممکن است در گرفتن تسهیلات از بانکها با مشکل مواجه شوید.
امکان شرکت در مناقصات ومزایدات برای این نوع شرکت ها محدود است.
مدت زمان لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود
مدت زمان ثبت شرکت  با مسئولیت محدود به طور میانگین برابر با 30 روز کاری از زمان  تجمیع و ارائه مدارک  می باشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود
•کپی شناسنامه و کارت ملی (برابر اصل شده محضری) همه اعضاء شرکت
•گواهی عدم سوء پیشینه بروز (از پلیس+10 می توانید درخواست دهید) همه اعضاء
• ارائه مجوزهای کاری در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت
مجوزهای شرکت
اگر در موضوع فعالیت شرکت اسامی مانند ( کلیه خدمات نرم افزاری، حمل و نقل، معادن، حقوقی و ...) نیاز به ارائه مجوز دارند.