لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

ثبت برند آرایشی


برند، طرح، نماد و یا نشانه­ای مشخص کننده است که می­تواند بر روی کالایی گذارده شود یا در هنگامی که خدمات مرتبط با کالا ارائه می­شود و یا بازاریابی محصول صورت می­گیرد، برای مشتریان و مخاطبان عنوان می­ گردد.

ثبت برند آرایشی 

کارکرد برند اطلاع رسانی به مردم و آشنا ساختن آنان در خصوص خواستگاه صنعتی یا تجاری کالا یا خدمات است. به عبارتی این چنین علائمی، به صورت غیر مستقیم، ضامن کیفیت کالا هستند. به این دلیل که مصرف کننده کالا این انتظار را دارد که از کالا و خدماتی که علامت تجاری دارند، کیفیت و استاندارد بهتری را به دست آورد.

ثبت شرکت بازرگانی

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت بازرگانی می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

افزون بر این، برندها یکی از موارد ارزشمند دارایی و سرمایه غیرمادی است که به شرکت­ها تعلق دارد و اساساً ثبت برند به شکل اختیاری انجام می­شود. با این حال، در برخی موارد و شرایط به علت مصلحت جامعه و  سلامت مردم لازم است ثبت علائم صورت گیرد. پیرامون این موضوع، ماده 1 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر و حکم می ­نماید :

" داشتن علامت تجاری اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد".

بر اساس ماده 5 تصویب نامه مورخ سوم اردیبهشت ماه 1328، دولت ثبت برند کالاهای آرایشی و زیبایی که برای استفاده مستقیم بر روی بدن انسان به کار برده می­شود همچون صابون، خمیر، پودر، محلول عطریات، ادکلن و پماد را الزامی مطرح کرده است. بر این اساس، کلیه محصولات دارویی، پزشکی و مواد غذایی ذکر شده در این آیین نامه، چه آن گروه از محصولاتی که در داخل کشور ساخته می­شوند و چه آن دسته از محصولاتی که در خارج تهیه می­شوند و به کشور وارد می­گردند و در بازار با عنوان نام معینی که بر روی برچسب آن قرار داده شده، برای فروش عرضه می­گردند، باید دارای علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده باشند و در روی برچسب نکات ذیل بیان گردد:

الف-نام تجارتی و آدرس سازنده ی کالا با ذکر کشور سازنده

ب- شماره ثبت علامت در ایران

بر طبق ماده­ ی 2 این آیین نامه، لازم است علامت و ویژگی­های فوق الذکر پیش از آنکه کالا برای فروش عرضه گردد، بر روی محصولی که از خارج وارد شده است درج شود.

ثبت بین المللی برند(مادرید)

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت بین المللی برند (مادرید) می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

برچسب تعیین شده در ماده­ ی 1 لازم است به گونه­ای چسبانده شود که نتوان آن را از روی پارچه، کاغذ و یا ظرفی که در آن کالا برای فروش عرضه می­گردد به راحتی برداشته شود. تنظیم آن لازم است به گونه­ای باشد که نام کشور سازنده و نام و نشانی سازنده علامت و شماره ثبت و همچنین شماره و تاریخ اجازه­ی فروش در کشور ایران از زمانی که وزارت بهداشت اعلام می­نماید به صورت واضح و روشن مطرح گردد.

قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب مرداد ماه 1362برای متخلفین و خاطیان مجازاتی به شرح ذیل مشخص کرده است:

ماده 124- افراد ذیل به زندان تا شش ماه محکوم می شوند:

  1. کسانی که علامت تجاری اجباری را بر روی کالایی که لازم است دارای آن علامت باشد استفاده نکنند.
  2. کسانی که با علم و اطلاع محصولی را برای فروش عرضه نمایند و یا به فروش برسانند که از علامتی برخوردار نباشد که برای آن محصول جنبه اجباری دارد.

در ادامه مطالب علاوه بر آنکه مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند آرایشی مطرح می­گردد، به لیست طبقه ­بندی علائم تجاری نیز اشاره خواهد شد.

یادآوری می­کنیم که تمامی خدمات ثبتی برند به گونه تخصصی در کمترین زمان از طریق کارشناسان خبره و با تجربه ایلیا ارائه می­شود. جهت بهره مندی از این خدمات لازم است با همکاران ما تماس برقرار نمایید.

 مدارک لازم جهت ثبت برند آرایشی

جهت ثبت علائم تجاری و اختراعات ، " اداره کل مالکیت صنعتی " به عنوان مرجع این امر تعریف شده است. ثبت تمامی علائم ذکر شده و اختراعات تنها از طریق همین اداره صورت می­گیرد. برای ثبت علائم تجاری، مدارک ذیل مورد نیاز می­باشد :

1. اظهارنامه، که عبارت است از کاغذهای چاپ شده­ای که از طریق اداره کل مالکیت صنعتی، به متقاضیان داده شده و توسط آنها کامل می شود.

2. ده عدد نمونه علامت، به صورتی که استفاده می­شود. همراه با نمونه های اضافی، به تعداد یک نمونه برای هر طبقه اضافی که تقاضا می­گردد.  

تقاضا کننده باید بر روی هر اظهارنامه، یک نمونه از علامت را بچسباند و آن را امضاء کند. نمونه سوم، در هنگام ثبت بر روی صفحه مربوط، در دفتر ثبت و نمونه چهارم، بر روی تصدیق ثبت، چسبانده می­شود. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف بیشتر باشد. بر روی هر نمونه چسبانده شده به طریق بالا، مهر اداره کل مالکیت صنعتی درج می­گردد، به صورتی که یک بخشی از مهر بر روی نمونه و بخشی دیگر بر روی صفحه قرار گرفته شود.

3 . یک تصویر و یا نوشته­ای روشن و قابل خواندن برای چاپ علامت، که ابعاد آن نباید از ده سانتیمتر از هر طرف بیشتر باشد، اضافه می گردد. چنانکه، علامت شامل یک یا چند کلمه باشد و دربرگیرنده هیچ نوع تصویر و حروف خاص نباشد، درخواست کننده ثبت اجباری در به پیوست کردن تصویر و یا نوشته نخواهد داشت.

4 . نوشته اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالت نامه، در شرایطی که درخواست ثبت از طریق وکیل صورت گیرد.

5 . چنانچه ثبت علامت در خارج از کشور انجام شده باشد، ارائه رونوشت گواهی شده از طرف اداره صادرکننده آن به زبان اصلی، همراه با ترجمه غیررسمی آن به فارسی، به مسوول درخواست کننده ثبت، لازم است.

6 . چنانچه علامت برای مشخص شدن امتیاز کالا گروهی یا محصول یک شهر یا یک ناحیه از کشور انتخاب گردد، گواهینامه از طریق مقام ذیصلاح، دایر بر تایید استفاده از علامت مذکور، توسط سازندگان کالاهای مربوط به آن(مقام ذیصلاح ذکر شده شامل اتحادیه صنفی، اطاق بازرگانی، شهرداری و فرمانداری می­باشد).

مراحل ثبت برند آرایشی

متقاضیان محترم به منظور کسب اطلاع لازم برای ثبت برند آرایشی می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

لوگو بین المللی چگونه ثبت می شود؟

به منظور آسان تر شدن روال ثبت بین المللیلوگو و به دست آوردن حقوقی که از طریق آن به دست می آید تعدادی از کشورهایی که در کنوانسیون پاریس عضویت دارند انجمنی بین الملل را به منظور حمایت کردن از مالکیت صنعتی در جهت کنوانسیون ذکر شده تشکیل داده اند

استعلام برند قبل از ثبت

زمانی که برند را انتخاب می نمایید باید این نکته توجه نمایید که صحبت از برند و انحصاری بودن آن در واقع به این صورت است که قبل از شما شخص دیگری آن را به ثبت نرسانده باشد و یا متعلق به فعالیت مشابه دیگری نباشد .

برای ثبت برند چه باید کرد

برای ثبت برند چه کاری باید انجام دهید درابتدا به توضیحات برند در این مقاله پرداخته می شود و نحوه آشنایی شما با مراحل ثبت برند را ذکر می کند لطفا مطالعه نمایید

ثبت برند مواد غذایی

باتوجه به نیاز مردم به محصولات غذایی و هم چنین تقاضای خرید بیشتر مردم از محصولات مواد غذایی ، تولید کنندگان و یا پخش کنندگان مواد غذایی بیشتر از هر صنعت و صنف دیگری رواج یافته است

اظهارنامه ثبت برند

جهت ثبت برند الزامی است که در اداره ثبت مالکیت صنعتی اظهارنامه ثبت برند را انجام دهید در این مقاله می توانید مدارک و مراحل ثبت اظهارنامه برند اطلاعات لازم را کسب نمایید لطفا مطالعه نمایید

ثبت برند آرایشی

ثبت برند کالاهای آرایشی و زیبایی که برای استفاده مستقیم بر روی بدن انسان به کار برده می­شود در نتیجه هر محصولی باید نام برند مخصوص خود را جهت شناسایی داشته باشد در این مقاله از نحوه مراحل ثبت برند ارایشی اطلاعات لازم را کسب نمایید

مدارک لازم برای ثبت علامت تجاری

در صورتی می تواند حق استعمال انحصاری یک علامت تجاری را به مالک آن داد که علامت تجاری خود را به ثبت رسانده باشد .

ثبت برند چای

تاجران می توانند در جهت نشان دادن محصولات چای خود برندی را برای انها انتخاب نمایند تا بتوانند سود و منفعتی بدست اورند .

ثبت بین المللی برند

جهت سهولت ثبت برند بین المللی اکثر کشورها برای راحتی در کار ثبت برند به صورت بین المللی ، سیستم و قرارداد مادرید را به صورت دستورالعمل ثبت بین المللی علامت تجاری پذیرفته اند .

ثبت برند لبنیات

در این مقاله به ثبت برند لبنیات پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟