لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

ثبت اختراع


اختراع از ابتکار و طرح ریزی که از نتیجه افکار و خلاقیت های می باشد یک کالا و یا محصولی را بوجود می آورد گفته می شود .

طرح اختراع در واقع باید به گونه ای باشد که به توان آنرا از فکر  به عمل انتقال داد که این مرحله در واقع بر عهده صاحب فکر مخترع انجام می شود.

در قانون چیزی که به عنوان اختراع گفته می شود در مورد صنعت و کشاورزی می باشد لذا در این مورد باید گفت که موارد دیگر هم شامل می شود و فقط نباید اکتفا به آن موضوع کرد .

امکان دارد که اختراع در زمینه تحقق باشد.

اختراع از ابتکار و ایده ای جدید می باشد و گرنه هر اختراعی که قبلا ثبت شده است جدید به شمار نمی آید . باید به طور باشد که قابلیت شبیه سازی نداشته باشد .

قابلیت ثبت اختراع را بدین صورت می توان عنوان کرد که دارای ابتکاری خلاقانه و ایده پردازی جدید باشد که کاربرد اصلی آن در صنعت می باشد . هدف از بیان صنعت به صورت گسترده شامل مواردی مانند صنایع دستی ، کشاورزی ، ماهیگیری ، خدمات می باشد .  

مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایای داشتن گواهی ثبت اختراع می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و مقاله را مطالعه نمایید.

کدام اختراعات قابلیت ثبت دارند ؟

همان طور که در بالا اشاره شد ابتکار بودن اختراع در واقع این معنی را می دهد که کاربرد صنعتی داشته و در فن های صنعتی قبلی وجود نداشته باشد .

اختراعات غیرقابل ثبت کدامند ؟

موارد ذیل در ماده 4 قانون از حمیات های اختراع از طرف قانون خارج می باشد :
الف- کشفیات، نظریه های علمی، روش های ریاضی و آثار هنری
ب- طرح ها و قواعد یا روش های انجام کار تجاری و سایر فعالیت های ذهنی و اجتماعی
ج- روش های تشخیص و معالجه ی بیماری های انسان یا حیوان

این بند شامل فرآورده های منطبق با تعریف اختراع و مورد استفاده در روش های مزبور نمی شود.
د- منابع ژنتیک و اجزاء ژنتیک تشکیل دهنده ی آن ها و همچنین فرآیندهای بیولوژیک تولید آن ها
ه- آنچه قبلاَ در فنون و صنایع پیش بینی شده باشد.

مدارک ثبت اختراع

مدارک مورد نیاز جهت ثبت اختراع عبارتند از:

اظهارنامه ثبت شده اختراع در 3 سری ارائه شود . این اظهارنامه را متقاضی می تواند از واحد اوارق بهادار اخذ نموده و مطابق نمونه کلیه گزینه های آن را تکمیل نماید . الزامی است ذیل اوراق تکمیل شده را امضا و مهر نماید .

اختراع باید دارای توصیف باشد که شرح آن در 3 سری باید ارائه داده شود . شرح اختراع در برگه A4 انجام شود که تمام جوانب اختراع و اینکه به صورت باید اختراع عملی شود شرح داده شود .

ارائه نقشه های اختراع در 3 نسخه ، نقشه كامل اختراع باید با مركب و از روی مقیـاس متـری تهیه و ذیل نقشه‌ها را متقاضی یا وكیل او امضاء نمایند. نقشه‌های اختراع باید روی كاغذ 34 سانتیمتـر طـول و 22 سانتیمتـر عـرض رسـم گردند و فقط از یك طرف كاغذ استفاده شود.

ارائه ادعانامه اختراع در 3 نسخه ، اختراع معمولا برای حل کردن مشکلی انجام می شود یعنی راه حل می باشد و اینکه چه مزایایی را به دنبال دارد را بیان می کند .

ارائه مدارم شناسایی مخترع شناسنامه و کارت ملی

ارائه مبالغ پرداختی دولتی بایت حق الثبت اظهارنامه ثبت اختراع

اختراع در اداره مالکیت صنعتی و معنوی قابلیت ثبت را باتوجه به شرایط مصوبه دارد مطابق موارد ذکر شده اظهارنامه را همراه با مدارک به اداره ارائه می دهید . اداره فوق موارد دریافتی اختراع را بررسی نموده و از ارگانهای مربوطه استعلامات لازم را اخذ می نماید .سپس مصاحبه ای را بامخترعین قرار می دهد تا مشخصات فنی اختراع به طور واضح بیان کنند .

دستور چاپ آگهی اعلام اختراع توسط روزنامه رسمی صادر گردیده و پس از چاپ، اختراع به نام شخص ثبت شده تلقی میگردد.

مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع

زمانی که ثبت اختراع بر اساس قوانین تأیید می شود گواهینامه آن صادر می شود و به مخترع تحویل داده می شود مدت اعتبار این گواهینامه 20 سال می باشد . اعتبار این گواهینامه بعد از 20 سال به پایان می رسد و این گواهینامه با پرداخت هزینه های قانونی مجدد قابل تمدید می باشد.

مراحل ثبت اختراع 

برای آگاهی و کسب اطلاعات لازم در مورد ثبت اختراع می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرایط ثبت علائم تجاری

جهت شناساندن محصولات صنعتی و اجناس یا خدماتی از حیث کیفی و تضمین مرغوبیت محصولات علایم تجاری نشانه هایی ستند که این وظیفه را بر عهده دارند.

ثبت علامت تجاری حقوقی

در تعریف علامت تجاری میتوان گفت: بنا به ماده 1 قانون ثبت ،به اشکال مختلفی از علامتها مانند طرح،عکس،اعداد ، عبارت ، مهر ، لفاف و... که جهت تمایر و تفکیک محصولات صنعتی ، کشاورزی یا تجاری به کار گرفته می شوند علامت تجاری اطلاق می شود .

استعلام آنلاین برند

وقتی از جدید بودن علامت تجاری صحبت می شود منظور این است علامتی که برای ثبت بر روی محصول نمایان می گردد از نظر شکلی باید شیوه ای نوین داشته باشد و قبلا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد و توسط دیگران مورد سوء استفاده قرار نگیرد استعلام آنلاین برند بهترین کار برای جلوگیری از این مورد است

شرایط ثبت لوگو

طراحان برای به تصویر کشاندن یک لوگو به این موضوع توجه می کنند که در حین سادگی اطلاعات و علامت های تصویری قابل ملاحظه ای را در خود جای دهند

زمان و هزینه ثبت علامت تجاری

اشخاصی که می توانند برند خود را بر اساس شرایط و ضوابط ثبت نمایند باید در نحوه ثبت آن اطلاعات کافی داشته باشند هزین

ثبت آنلاین برند

امروزه چنانچه فردی قصد به ثبت رساندن برند خود داشته باشد با توجه به پیشرفت صنعت تکنولوژی و دنیای اینترنتی به سهولت می توانند به انجام این امرمبادرت نمایند.

طرح صنعتی

چنانچه با توجه به شکل و قالب یک محصول یک طراحی صورت گیرد و به آن محصول یک قالب و نقش جدید ببخشد به آن طرح صنعتی گویند

مدارک تمدید علامت تجاری

زمانی که علامت تجاری را ثبت می یکنید گواعی اعتبار به متقاضی داده می شود که اعتبار آن بعد از یک مدت به پایان می رسد که مالک آن باید اقدام به تمدید آن با در دست داشتن مدارکی نماید . که دراین مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم.

خانه

homehomehomehome

اسامی خاص برای برند

برای انتخاب نام خاص برای برند خود تمامی مسائل را در نظر داشته باشید مثلا احساسات مخاطب را برای اثر گذاشتن و نزدیک کردن آن به برند خود در نظر داشته باشید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟