لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

ثبت علامت حقیقی


در تعریف مراحل به ثبت رساندن علامت تجاری حقیقی می توان گفت علامتی است که محصول تولید شده و یا خدمات شخص حقیقی را از دیگر خدمات و کالاهای تولید شده منفک می کند و می بایست قبل از به ثبت رساندن شرکت مبادرت به ثبت آن نمود. بنا به ماده ۳۰ قانون علامت‌ تجاری ،سه تعریف برای علامت تجاری جمعی و نام تجاری در نظر گرفته شده است که بهه تعریف آنها خواهیم پرداخت:

 • هرگونه نشان قابل رویتی که بتواند موجب تمایز خدمات و محصولات اشخاص حقوقی و حقیقی شود علامت تجاری گفته می شود.
 • علامت تجاری جمعی به هر علامت قابل رویتی که در اظهارنامه با عنوان علامت جمعی به ثبت رسیده باشد و نمایانگر مبدا و یا سایر ویژگیهای محصول یا خدمات اشخاص حقوقی و حقیقی باشد و موجب تمایز از نشانی که تحت حمایت مالك علامت تجاری ثبت شده جمعی استفاده می‌ كنند باشد.
 • علامت تجاری عنوانی است که شخص حقیقی یا حقوقی را از هم مشخص می سازد.

مزایای ثبت علامت تجاری

 1. باعث می شود تفاوت بین محصولات آشکار شود و مصرف کننده قادر به تشخیص کالاها از یکدیگر خواهند شد.
 2. محصولا شرکت ها را از یکدیگر متمایز می کند.
 3. وسیله ای جهت بازاریابی خواهد شد و برای شرکتها اعتبار و پشتوانه در پی خواهد داشت..
 4. علاامت هاای تجاریی  را می توان به اشخاص  ثالث منتقل کرد و مستقیما منشاء درآمد از اعتبار امتیازها می باشد.
 5. چنانچه در نظر دارید قرارداد نمایندگی اعطا کنید جهت عقد قرارداد مورد نیاز می باشد.
 6. برای فعالیت های تجاری میتوان به عنوان یک سرمایه با ارزش محسوب شود.
 7. شرکت ها تشویق می شوند برای ارتقا یا حمایت از کیفیت کالای خود سرمایه گذاری بیشتری نمایند.
 8. برای گرفتن وام  وتسهیلات بانکی می تواند اثر گذار باشد.
 9. دلایل حمایت از علائم تجاری و حقوق حاصل از آن.

علائم تجاری برای تمایز کالاها از کالاهای  اشخاص رقیب در جامعه کنونی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.با تمام این احوالات تمامی تجار و فعالان تجاری از اهمیتی که ثبت علامت تجاری در کسب درآمد و جذب مشتری آنها می تواند ایفا نماید با خبر نیستند.

اشخاص حقیقی با گذراندن مراحل ثبت علامت تجاری آن علامت را انحصارا در اختیار خواهند گرفت و دیگر اشخاص ثالث قادر نخواهند بود از علامت تجاری مشابه و و یا عین آن را بکار بگیرند و موجب اشتباه و انحراف افکار مصرف کننده شوند.

برای اینکه تلاش و هزینه ی سرمایه گذاران برای یک محصول یا خدمات تجاری به نتیجه برسد می بایست به ثبت علامت تجاری خود مبادرت کنند تا اشخاص رقیب قادر به استفاده از عین یا مشابه آن برای فروش محصولانت و خدمات خود نباشند.در اثر بکارگیری یک علامت تجاری توسط رقیب برای محصول مشابه یا همان محصول مصرف کنندگان با تصور اینکه از محصول شما استفاده می کنند محصولات رقبا را خریداری نمایند و اینچنین به فروش محصولات رقیب کمک خواهد کرد.

در صورتی که این امر به وقوع بپیوندد و مصرف کننده  به اشتباه از محصولات رقیب خریداری نماید و آن محصول  کیفیت نامرغوب داشته باشد در کنار این مطلب که باعث می شود روال و حجم فروش محصولات شما کاسته خواهد شد می تواند موجبات نارضایتی مشتریان شده و اعتبار و محبوبیت شما در بین مصرف کننده را نیز خدشه دار نماید.

با توجه به اینکه موفقیت و اعتبار یک محصول در بازراهای تجاری تا حد زیادی منوط به علامت تجاری می باشد ناین امر ضرورت دارد که در بازارهای هدف به ثبت رسیده باشد.

مدارک لازم جهت تقاضای ثبت علامت حقیقی

 1. اظهارنامه علامت را فقط توسط فایل الکترونیکی می توان ارائه کرد و درخواست کنندگان میتوانند اظهارنامه ثبت علامت خود را ازنشانی http://ip.ssaa.ir/BSigns/Steps.aspx ارائه  نمایند.
 2. اسناد تایید شده ششناسایی.
 3. اشخاص حقیقی: فتوکپی کارت ملی وفتوکپی شناسنامه.
 4. اسناد نماينده قانونی: چنانچه نماینده قانونی درخواست را ارائه داده باشد (وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و …)اسناد پیوست شود.
 5.  ۱۰نمونه گرافیکی یا فتوکپی یا عکس از علامت مورد تقاضا نهایتا درابعاد ۱۰×۱۰ سانتی متر.
 6.  چنانچه علامت سه بعدی باشد علامت باید به شکل نمونه گرافیکی یا عکس دوبعدی به صورتی که از شش زاویه متفاوت گرفته شده باشد و به شکل یک نمونه واحد درآید ارائه شود.
 7. تسلیم اسناد مبنی بر فعالیت در رشته مورد نظر مثلا جواز اعلامیه تأسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی یا پروانه کسب و …
 8. بکارگیری اولویت: چنانچه درخواست کننده یا درخواست کنندگان در نظر داشته باشند با اتکا بر درخواست ثبت یا ثبت خارج ازکشوراز امتیاززات حق تقدم (حداکثر۶ماه) برخوردار شوند باید اسناد مرتبط با اولویت خود را حین ارائه اظهارنامه  یا نهایتا در عرض 15 روز از تارخ آن ارائه کنند.
 9. رونوشتی از قوانین و شرایط استفاده ازعلامت جمعی و گواهی مققام ذی صلاح.
 10. تاییدیه جهت تادیه هزينه های قانونی.

مراحل ثبت علامت حقیقی

برای آگاهی و کسب اطلاع در مورد ثبت علامت حقیقی می توانید به مقاله مراحل ثبت برند مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ایلیا در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

زمان و هزینه ثبت علامت تجاری

اشخاصی که می توانند برند خود را بر اساس شرایط و ضوابط ثبت نمایند باید در نحوه ثبت آن اطلاعات کافی داشته باشند هزین

ثبت برند لاتین

در صورتی که برند انتخابی خود را غیر فارسی و یا لاتین انتخاب نمایید و بدانید این برند ریشه ای در واژه یاب فارسی ندارد و لاتین است .

ثبت برند رستوران

بعد از اینکه مراحل ثبت رستوران و اخذ مجوزهای لازمه به پایان رسید باید برای آن نام و نشانی را در نظر گرفت که بتوانید از طریق آن مشتریان به آن اعتماد کرده وجهه شهرتی دست پیدا نمایند.

ثبت اختراع

اختراع از ابتکار و طرح ریزی که از نتیجه افکار و خلاقیت های می باشد یک کالا و یا محصولی را بوجود می آورد گفته می شود

مراحل ثبت لوگو

بر روی هر محصول و یا کالایی که به طور واضح و آشکار قابل لمس و رویت باشد طرح و یا لوگو درج شده است

ثبت نشان تجاری

چنانچه بخواهیم در مورد بازار و بازاریابی صحبت کنیم باید بگوییم که نام و نشان تجاری که برای فعالیت خود انتخاب می نماییم یکی از مبحث های مهمی است که باید به آن توجه ویژه نمایید

استعلام برند ثبت شده

قبل از به ثبت رساندن علامت تجاری و برند، شما باید در مورد استعلام برندهای ثبت شده اطلاعات کسب نمایید و اقدامات لازم را انجام دهید.

ثبت لوگو

هدف از ثبت لوگو برای بدست آوردن تمایز بین کالاها و محصولات در واقع کاربرد دارد . در نتیجه زمانی که ثبت لوگو را انجام میدهید می توانید به عنوان ابزاری برای تبلیغات استفاده نمایید

مزایای ثبت برند

اشخاصی می توانند از مزایای ثبت برند بهره مند گردند که برند خود را ثبت نموده باشند .

ثبت علامت تجاری حقوقی

در تعریف علامت تجاری میتوان گفت: بنا به ماده 1 قانون ثبت ،به اشکال مختلفی از علامتها مانند طرح،عکس،اعداد ، عبارت ، مهر ، لفاف و... که جهت تمایر و تفکیک محصولات صنعتی ، کشاورزی یا تجاری به کار گرفته می شوند علامت تجاری اطلاق می شود .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟