لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

مراحل ثبت برند


این موضوع که شرکت ها به چه نحوی به نمایش در آیند از اهمیت بسزایی برای شروع فعالیت تجاری آنها برخوردار می باشد. لذا چنانچه تصمیم داشته باشند از برند برای معرفی خود در اذهان و دید عموم استفاده کنند نخست می بایست در مورد برند خود وارسی های دقیقی به عمل آورند.

شرکتها معمولا از لوگو برای انتقال پیام یا مطلب و منظور و محصول خود استفاده می کنند. سعی بر این است که مشتری یا مصرف کننده از دیدن یک برند به احساس مثبت دست پیدا کرده و آن را در ذهن خود بسپارد . برای بدست آوردن یک طرح مناسب بهتر است که شرکتها با یک تیم طراحی یا شرکتهای معتبر طراحی مشاوره نمایند تا جلوه ی خاصی از محتوای مانند لوگو یا علامت را به تصویر بکشند.

برندی می تواند موفقیت کسب کند که مطالب و احساسی که در قریحه پیام وجود دارد را نمایش دهد وبتواند توسط برند در مورد محصول خود اطلاع رسانی نماید. برندی که توانایی این را داشته باشد که در مصرف کننده احساس خوشایندی بوجود آورد و جلب نظر مشتری را بدست بیاورد آن شرکت موفق شده است برند سازی نماید.برای نمونه شرکت هایی که برند آنها ارزش خاص و ویژه ای ای دارد و کالاهای زبانزد و پرآوازه می باشد مانند شرکتهای نایک،آدیداس، بنز،ورساچه، شنل، اپل،مایکروسافت.

یک برند مناسب و جذاب می تواند در فروش هرچه بیشتر یک محصول ویژه یک شرکت و همچنین محصولات دیگر آن شرکت کمک شایانی نماید. چنانچه برندی به شکل حرفه ای طراحی شده باشد مشتری را برای خرید آن محصول ترغیب خواهد کرد و پس از به فروش رفتن درصورتی که از لحاظ کیفی رضایت مشتری را جلب نماید به طور ناخودآگاه مصرف کننده ترغیب خواهد شد محصولات دیگر از همان برند و از همان شرکت را انتخاب و امتحان نماید. 

مزایای ثبت برند

 1. در صورتی که فردی برند خود را ثبت کرده باشد  صرفا خود او اجازه ی استفاده از آن برند را خواهد داشت . شرکتها می بایست برای جلوگیری از سوء استفاده افراد دیگر از برند خود ابتدا آن را به نام خود به ثبت برسانند تا جلوی تقلب و جعل آن را بگیرند.
 2. مصرف کننده قادر می باشد با شناخت برندهای مختلف انواع محصولات را تمیز دهد و با آکاهی کامل نسبت به محصول اقدام به خرید نماید.
 3. برند می تواند به محصولات و خدمات شما اعتبار و جلوه ببخشد و باعث معروفیت و شناخت بیشتر نزد عموم شود.
 4. باعث می شود عملکرد شرکتها در بالا بردن کیفیت محصولات خود با دقت بیشتری انجام پذیرد.
 5. باعث تمایز محصولات شرکتها نسبت به یکدیگر می شود. 
 6. برای اخذ وام وو تسهیلات بانکب امکان دارد کارآمد باشد.
 7. با ثبت برند به سهام صاحبان سهام ارزش افزوده تعلق می گیرد که منجر به ازدیاد درآمد شرکت خواهد شد.
 8. برند خاصیت جابجایی و واگذاری به غیر را دارد و شما قادر خواهید بود آن را به دیگران منتقل نمائید.
 9. چنانچه شرکتی توانایی این را داشته باشد که از برند شما درآمد بیشتری برای شما یا شرکت  کسب کند با عقد یک قرارداد می توانید نمایندگی فروش را به او اعطا نمائید و برند ثبت شده یخود را به او واگذار کنید تا به این ترتیب از درآمد او شما نیز به انتفاع بیشتری دست پیدا کنید
 10. برند می تواند به عنوان یکی از موارد معتبر و دارای ارزش برای یک فعالیت تجاری محسوب شود.
 11. در صورتی که قصد اعطای نمایندگی را داشته باشید داشتن برند یکی از موارد لازم برای بستن قرارداد می باشد.
 12. از آنحا که اشخاص ثالث نیز مجاز به استفاده از برند می باشند و می توان امتیاز استفاده از آن را به دیگران داد به عنوان یک منشاء کسب درآمد بصورت مستقیم به حساب می آید.
 13. به عنوان وسیله ای برای بازاریابی می توان از آن استفاده کرد همچنین بهه عنوان یکی از ارکان مهم برای کسب اعتبار و اشتهار شرکت ها می باشد.

مدارک مورد نیازجهت ثبت برند 

شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)
 4. رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.)

شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه.
 2. رونوشت کارت ملی.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.)
 4. رونوشت مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.)
 5. کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

نکته:چنانچه در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما به منظور ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

مراحل ثبت برند

 1. بستن قرارداد و امضاء موکل بر وکالتنامه (برای اعمال کارهای اداری ثبت برند)
 2.  داده ها و شرایط و اسناد موکل جهت ثبت برند مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.
 3. چنانچه فرد تمایل داشته باشد قبل از اینکه ثبت نام تجاری صورت بگیرد از برند استعلام به عمل می آید.
 4. در صورت یکه اسناد و مجوزهای مورد نیاز آماده باشد دو تا سه روز کاری طول می کشد تا پرونده به سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی ارائه شود و تشکیل پرونده رسما انجام شود. (برای رفتن به مرحله بعد پس از اینکه پرونده تشکیل شد 30 تا 45 روز مهلت مقرر شده است)
 5. کارشناس اداره مالکیت صنعتی پرونده را پس از اینکه  به او ارجاع شد برآیند کارشناسانه و موقعیت پرونده را بعد از دو ماه وارسی اعلام میدارد.که به یکی از موارد ذیل منتج خواهد شد:

1. تایید : عدم وجود نواقص و ایرادات و همچنین تناقض یا شباهت نمی باشد و آماده است تا در مراحل بعدی صدور آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری صورت گیرد.با در نظر گرفتن این مورد که 3 نوبت آگهی جهت ثبت علامت تجاری باید انجام شود این اولین مرحله از آگهی می باشد.

در این مرحله می بایست امور مربوط به درج در روزنامه رسمی انجام گردد، به این معنا که پس از تایید تقاضای شما در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر خواهد شد. این مطلب را در نظر داشته باشید زمان 10 تا 15 روز کاری نیاز می باشد تا زمان انتشار در روزنامه رسمی صورت گیرد.

چنانچه اعتراضی وجود داشته باشد بعد از نشر روزنامه رسمی اول 1 ماه زمان در اختیار قرارداده شده است. اگر فردی نسبت به ثبت برند شما مطالبه ای داشته باشد اعلام واخواهی نماید.

پس از پشت سر گذاشتن 30 روز کاری کسی اعلام واخواهی نکرد تقاضای آگهی دوم را می توان ارائه کرد. این به این معنی است که مسیر زیادی از انجام مراحل طی شده است (حدود90 درصد) و شما شماره ی ثبت علامت تجاری را در اختیار دارید.

بعد از اینکه آگهی دوم درج گردید بلافاصله باید مبادرت به جهت چاپ در روزنامه رسمی شرکتها کرد.(روزنامه رسمی دوم تا این مرحله به انجام رسیده است.)

برای قرار گرفتن روزنامه رسمی داخل سایت جهت مشاهده و ردگیری  10 الی 15 روز کاری به زمان احتیاج می باشد.

مادامی که روزنامه رسمی دوم ارائه شود تقاضای آگهی انحصاری 10 ساله ثبت برند بوسیله ی وکیل به اداره مالکیت صنعتی ارائه خواهد شد.

پرونده پس از پشت سر گزاشتن 2 الی 3 روز کاری پرونده به اتمام رسیده و مدارک ثبت برند آماده تحویل به موکل است.

در صورتی که ثبت برند را به مشاروان و کارشناسان ثبت ایلیا بسپارید در کمترین زمان برای شما به ثبت می رسانند در واقع کلیت زمان ثبت 30 الی 45 روزکاری می باشد . و باید توجه کرد با عدم آگهی از قوانین مربوطه اگر شخص متقاضی اقدام به ثبت نماید این زمان بیشتر می باشد.

2. رد کامل : در صورت مشاهده نتایج استعلامات و مشاهده تشابه با برندهای قبلی و عدم رعایت قوانین و مصوبات پرونده رد می شود.

برای جلوگیری از این اخطار الزامی است استعلام برند قبل از ثبت را انجام دهید می توانید جهت کسب اطلاعات از نحوه استعلام به مقاله آن مراجعه نمایید. 

3.زمانی در پرونده کاستی وجود که یکی از مدارک موجود نباشد و بطور مثال یا مجوز فعالیت جز مدارک نباشد و یا در مورد اطلاعات مشکلی وجود دارد که ابلاغیه رفع نقص صادر می شود.

سپس متقاضی می تواند بر اساس ابلاغیه سازمان اصلاحیه نقص را انجام می دهد و سپس اقدامات بعدی را انجام دهد تا روند و ثبت به پایان برسد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند آرایشی

ثبت برند کالاهای آرایشی و زیبایی که برای استفاده مستقیم بر روی بدن انسان به کار برده می­شود در نتیجه هر محصولی باید نام برند مخصوص خود را جهت شناسایی داشته باشد در این مقاله از نحوه مراحل ثبت برند ارایشی اطلاعات لازم را کسب نمایید

مدت زمان ثبت برند

به منظور به ثبت رسانیدن برند نخستین سوالی که امکان دارد برای ما پیش بیاید مدت زمان ثبت برند می باشد. در این مقاله می توانید جواب این سوال را مطالعه نمایید .

ثبت جهانی برند

برای حمایت از علائم تجاری و بهره برداری از حقوق مرتبط با علامت تجاری ، به ثبت رساندن علامت تجاری در بعد داخل و بین المللی بر اساس کنوانسیون پاریس می باشد.

مراحل ثبت برند مواد غذایی

در این مقاله توضیحاتی درباره ثبت برند مواد غذایی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

ثبت برند چای

تاجران می توانند در جهت نشان دادن محصولات چای خود برندی را برای انها انتخاب نمایند تا بتوانند سود و منفعتی بدست اورند .

مدارک مورد نیاز برای تمدید علامت تجاری

در این مقاله در خصوص مدارک مورد نیاز برای تمدید علامت تحاری مطالبی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت نشان تجاری

چنانچه بخواهیم در مورد بازار و بازاریابی صحبت کنیم باید بگوییم که نام و نشان تجاری که برای فعالیت خود انتخاب می نماییم یکی از مبحث های مهمی است که باید به آن توجه ویژه نمایید

اظهارنامه ثبت برند

جهت ثبت برند الزامی است که در اداره ثبت مالکیت صنعتی اظهارنامه ثبت برند را انجام دهید در این مقاله می توانید مدارک و مراحل ثبت اظهارنامه برند اطلاعات لازم را کسب نمایید لطفا مطالعه نمایید

اهمیت ثبت برند

در دنیای امروز بیشتر از گذشته علامت تجاری و برند دربردارنده اهمیت می باشد. در این مقاله مطالب بیشتری در مورد اهمیت ثبت برند عنوان شده است مطالعه نمایید

برای ثبت برند چه باید کرد

برای ثبت برند چه کاری باید انجام دهید درابتدا به توضیحات برند در این مقاله پرداخته می شود و نحوه آشنایی شما با مراحل ثبت برند را ذکر می کند لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟