درخواست مشاوره رایگان

ثبت شرکت ثبت تغییرات شرکت ثبت برند خدمات اداری مشاوره

ثبت برند لبنیات

نگارش توسط : تیم تحریریه ایلیا     |     چهارشنبه، 28 مهر 1400


موسسه ایلیا در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا در خصوص ثبت برند لبنیات مطالبی را به متقاضیان محترمی که می خواهند برند لبنیات خود را ثبت کنند ارائه نماید قابل ذکر است که متقاضیان محترم در صورت نیاز به هر گونه مشاوره با مشاوران و کارشناسان موسسه ایلیا در ارتباط باشند.

ثبت برند لبنیات

به محصولاتی که از شیر تهیه می گردد لبنیات گفته می شود و دارای انواع محتلفی مانند کره، پنیر، دوغ، ماست، شیر، خامه، شیر خشک، سرشیر، کشک، قره قروت، شیر پنیر، خامه ترش، بستنی و …. .می باشد.

مهم ترین فرآورده لبنیات شیر می باشد به نحوی که سالیانه مبلغی حدود24 هزار میلیارد تومان گردش اقتصادی دارد که رقم قابل توجهی می باشد به این شکل که این مبلغ به تنهایی 12 در صد از ارزش صادرات نفت ایران را در بر می گیرد.
شرکت های لبنیاتی دارای محصولات مختلفی می باشد و به منظور ارائه محصول با طعم و بسته بندی جدید هم نام و برند متفاوتی را روانه طراحی و ثبت می نمایند تا قادر باشند با برندهای متفاوت تخت نظر یک نام تجاری به فعالیت خود بپردازد و از این روش سهم بیشتری از بازار را با شرکت خود در هم آمیزد.

طبقات ثبت برند

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره طبقات ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

مزایای ثبت برند لبنیات

ثبت برند سبب جلوگیری از سو استفاده افراد سود جو و متقلب می گردد و از عرضه کالاهای مشابه به وسیله اشخاص ثالث تحت علامت های تجاری که مانند یا به شیوه گمراه کننده ای شبیه علامت تجاری دیگری می باشند جلوگیری می نمایند.

هم چنین ثبت برند لبنیات به مصرف کنندگان هم امکان انتخاب را فراهم می نماید.بدین نحو که ثبت برند ضمانت می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص بدهند.مشتری به هنگام مشاهده ی علامت متوجه می شود که این محصول به همان کارخانه یا واحد تولیدی تعلق دارد که مورد اعتماد او است و بدین نحو با ثبت برند لبنیات شرایط سالمی برای مصرف کنندگان ایجاد می شود.

نام تجاری - انتخاب نام تجاری

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره نام تجاری - انتخاب نام تجاری می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

از جمله سایر مزایای ثبت برند لبنیات عبارت است از :

  1. برای محصولات و شرکت و خدمات شما ایجاد شهرت و وجه می کند.
  2.  شرکت ها را تشویق می کند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
  3.  ممکن است دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.
  4.  ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.
  5.  جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است .
  6.  اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
  7.  ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند.
  8.  ثبت برند می تواند برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده ی سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود.
  9.  می توان تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند مبنبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

اسامی مخصوص اشیا

برای مطالعه بیشتر درباره اسامی مخصوص اشیا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لبنیات 

1.تکمیل دو رونوشت اظهارنامه علامت.
2.مدارک هویت متقاضی
الف- اشخاص حقیقی: رونوشت شناسنامه و کارت ملی.
ب-  اشخاص حقوقی: آخرین روزنامه رسمی ، تصویر شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء.
3.مدارک نماینده قانونی: در صورتی که تقاضا توسط نماینده قانونی ( وکیل، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و ...) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
4.ده نمونه گرافیکی با تصویر از علامت درخواست حداکثر در اندازه های 10×10 سانتی متر.
5. در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
6. ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و...
7. استفاده از حق تقدم: در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر تا6 ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوطه به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت 15روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.
8. نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دار.
9. رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی:

الف- هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی
ب- معادل ارزی کلیه هزینه ها و تعرفه های ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس میبایست به شماره حساب ارزی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریز گردد.
متقاضیان جهت ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری می بایست با ورود به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir اقدام به ثبت برند نمایند.این سامانه جهت ثبت علائم تجاری در نظر گرفته شده است و شما می توانید بدون مراجعه ی حضوری به اداره ی ثبت علائم تجاری ،علامت خود را ثبت نمایید.
پاسخ اداره صرفاَ از طریق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است و تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه ، بخش ثبت انواع درخواست(رفع نقص،پرداخت حق الثبت،تمدید،انتقال و ...)امکان پذیر است.
لذا چنانچه گقتیم ،برای ثبت برند پس از ورود به سامانه گفته شده می بایست با کلیک روی لینک ثبت نام  کلیه ی مراحل را گام به گام طی کنید. لازم است قبل از شروع مراحل ،مدارک  مورد نیاز را آماده نمایید و آن ها را اسکن کنید.

گام اول رجوع به سایت اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت جداگانه پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید .بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک لازم برای  ثبت برند را از طریق همین سامانه آپلود کنید  و ارسال  نمایید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز نمایید و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی بمانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند صادر می شود.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند به سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تمدید علامت تجاری به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

ما با شما تماس میگیریم لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید

پاسخ دادن به :

فرم ارسال نظر و سوال
ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پایان مشاوره

به سیستم مشاوره آنی خوش آمدید .
لطفا جهت شروع پشتیبانی یکی از روش های زیر را انتخاب فرمایید