لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

شرایط ثبت لوگو


 طراحان برای به تصویر کشاندن یک لوگو به این موضوع توجه می کنند که در حین سادگی اطلاعات و علامت های تصویری قابل ملاحظه ای را در خود جای دهند.( تبلیغات هدف می باشد )  و اینگونه محصول خود را به بهترین نحو به بازار معرفی کرده و موجب جذب هرچه بیشتر مشتری خواهند شد. لازم به ذکر است لوگو دارای انواع گوناگون می باشد. در ذیل به انواع لوگو اشاره خواهد شد:

انواع لوگو

الف)  لوگو تصویری

واضح است که طراحی این لوگوبه شکل نمادین/ آیکونیک می باشد و مخاطب شکلی از سمبل آن فعالیت را ملاحظه می نماید. به طور معمول  برای شرکت ها، سازمان ها و ارگان ها لوگوهای تصویری به کار گرفته می شود. برای مثال لوگوی اپل از جمله این لوگوها می باشد. 

انواع لوگوهای نوشتاری ( فونت سفارشی، لوگوتایپ، ورد مارک )

در ترسیم لوگوی برند / سایت / محصول یا ... به شکل تاکیدی طراحی می شود. به این معنی که از فونتهای موجود در طراحی به کار گرفته نمی شود و تمامی حروف می بایست به صورتی وجیه و مختص و ویژه طراحی شوند و یا به گونه ای مبدعانه و مبتکرانه به ترسیم یک حرف می پردازند. 

برای طراحی این گونه از لوگوها می بایست نوع فعالیت شرکت یا شخص را در نظر گرفت تا مطابق با آن طراحی شوند. برای مثال جهت فعالیتی مثل فست فود بکار بردن نوشتار فانتزی مناسب و قابل توجه باشد لک جهت فعالیتی مانند موسسه یا بانک برای مخاطب تاثیر گذار نبوده و  به تمسخر گرفته شود. 

ب) لوگوهای حرف نماد

در طراحی بعضی از لوگوها از حرف نخست اسم شرکت یا برند شخص استفاده می شود و به طرح کشیده می شود. برخی مواقع بخاطر طولانی بودن اسم مورد نظر تلفظ آن دشوار می شود که در اینگونه موارد در طراحی از لوگوهای حرفنماد استفاده می شود. حرفنمادها این قابلیت را دارند که در حین سادگی به سادگی در امور طراحی و گرافیکی و تبلیغاتی به کار برده شوند و به سهولت می توانند حروف اول نام برند در ذهن مخاطب به سهولت ثبت می شود.

ج) لوگوهای ترکیبی

تلفیقی از شکل و نوشتار ( لوگوتایپ ) لوگوهای ترکیبی را پدید می آورند .در این لوگو ها شکل یا تصویر تمثیلی از برند و نوشتار وبژه و مختص تمثیلی از اسم برند در طراحی می باشد. تعداد زیادی از برندها نیز علاوه بر  لوگو تصویر و لوگوتایپ، به طراحی حرفنماد نیز می پردازند و با توجه به نوع کار تبلیغاتی و گرافیکی یکی از آنها به کار گرفته می شود.

مراحل ثبت لوگو

همان طور که می دانیم ، لوگو گونه ای از برند می باشد لذا مراحل ثبت آن نیز مثل ثبت برند می باشد . بنابر این مراحل ثبت لوگو به شرح ذیل می باشد:

-  لوگوی مختص به یک فرد طراحی شود

- به سایت اداره مالکیت معنوی و ثبت اظهارنامه مراجعه شود. ( این مراحل شامل : ثبت اطلاعات شخص حقیقی و یا حقوقی، مشخصات وکیل،  گروه کالا و خدمات ، آپلود اسناد، تادیه مبلغ ثبت لوگو به صورت اینترنتی و دریافت رمز دوم می باشد ).

- اسناد به اداره ارسال شود( چنانچه اظهارنامه تایید شود)

-  پس از تایید اسناد برا ی چاپ  آگهی در روزنامه رسمی اقدام شود.

- یک ماه پس از چاپ آگهی  جهت نوبت دوم آگهی برند ثبت نام شود

- اخذ تایید برند ده ساله به شکل حضوری

چه  لوگوها و یا ارم هایی را می توان ثبت کرد؟

در صورتیکه لوگو دارای خصوصیات باشد و ضوابط قانونی را در نظر گرفته و مراعات کرده باشد می تواند به ثبت برسد. هرگاه یک لوگو کارشناسان اداره مالکیت معنوی در ایران و کارشناسان سازمان جهانی ثبت برند wipo جهت ثبت جهانی تاییدیه لازم را صادر نماید می توان آن لوگو را به ثبت رساند.

در صورتی که یک لوگو مواردی که به آنها اشاره می کنیم را دارا باشند نمیتوان آن را به ثبت رساند: تقلید شده باشد، به مقدار خیلی زیادی با لوگوی دیگری شباهت داشته باشد،قادر به ایجاد تمایز نباشد، باعث شبهه  شوند ،اندیشه ی نوع فعالیت مالک خود را نمایش ندهد، عمومی باشد و یا کلمات تعریفی در انها بکار گرفته شده باشد، از نشان های ملی و مذهبی و لشکری و کشوری به کار برده باشند، ازعلامت های بین المللی استفاده کرده باشند و موارد دیگر .

لوگو با توجه فعالیت خالق آن باید طراحی شود و به شکل انحصاری متعلق به یک فرد باشد،توانایی این را داشته باشد نظر و اندیشه ی طراح را به مخاطب القا نماید و منتقل کند، بتوان آن را به ثبت رساند و جهت بازاریابی قادر به استفاده از آن بوده و اطمینان به عملکرد آن داشته باشیم.

مخاطب می بایست با دیدن لوگو از آن تاثیر بپذیرد و او را به اندیشه وا دارد و همچنین به راحتی در خاطر مخاطب نهادینه شود.باعث احساس مثبت در مشتری شود و مشتری قادر باشد مفهوم گنجانده شده در لوگو را دریافت نماید در کنار موارد ذکر شده قدرت نفوذ بالایی باشد و شکیل و زیبا باشد.

نشانه های یک ارم تجاری خوب

چنانچه لوگوی شما دارای محتوی و اندیشه باشد و زیبا و متناسب باشد مخاطب ترغیب می شود محصول شما را انتخاب کرده و  آن را تبلیغ نماید و موجب فروش بیشتر محصول شما خواهد شد. پس از طراحی یک لوگوی ویژه متناسب با آن اقدام به تولید محصول با کیفیت بالا و درخور کرده تا بتوانید رضایت خاطر مشتری را بدست آورید و اینچنین از محصول و لوگوی خود دفاع کنید.بدین وسیله میتوانید  لوگوی معتبر و موفق را در اختیار داشته باشید.

برای امتداد این موفقیت و رشد روز افزون باید بتوان با حفظ معیارها و ارزش های مشتری روند موفقیت خود را ادامه و گسترش داد.لذا به این مهم دست می یابیم که درکنار این مطلب که باید وجه تمایز و دیگر مسائل ذکر شده در طراحی  لوگو و همچنین امر بازاریابی و تبلیغات به بهترین نحو انجام پذیرد باید به امور دیگر مانند کیفیت کالا و رضایتمندی مشتری نیز توجه کرد.

مزیت ثبت لوگو و آرم تجاری

از امتیازهای یک لوگوی تجاری مواردی از قبیل:متمایز کردن  خدمات و محصولات ، بکار گرفتن لوگو جهت امر بازاریابی و فروش و تبلیغات ،جهت تشکیل شعبه و نمایندگی، منعقد کردن قراردادهای بین المللی و داخلی با توجه به کسب اعتبار شرکت،بکار گیری از آن برای کسب تسهیلات و وام های بانکی،توجه مشتریان به آن جهت تفکیک محصولات از یکدیگر، برند سازی و کسب اعتبار و ارزش افزوده و مدیریت ان به عنوان یک عامل با ارزش و گرانبها در امر تجارت و چندین امتیاز دیگر می باشد.

ثبت لوگو و آرم تجاری

جهت ایجاد و در اختیار گرفتن لوگو می بایست اقدام به طراحی یک لوگوی انحصاری نمائید.برای انجام این امر به مشاوره و بکارگیری نظر کارشناسان بپردازید.با مشاوره ی کارشناسان اظهارنامه را تنظیم کرده و اسناد دیگر شخص حقیقی یا حقوقی را فراهم نموده و در سایت اداره مالکیت معنوی موضوع ثبت لوگو تقاضای آن ارائه شود.بعد از اینکه  کارشناسان این اداره تایید کردند می بایست در اداره مالکیت معنوی که در تهران واقع شده پرونده تشکیل شود و هزینه های تعیین شده تادیه شود و در آخر لوگو به ثبت خواهد رسید و آگهی می شود  و شما به عنوان صاحب لوگوو معرفی می شوید و برای مدت ده سال گواهینامه ثبت لوگوی تجاری به اسم شما به صدور می رسد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک تمدید علامت تجاری

زمانی که علامت تجاری را ثبت می یکنید گواعی اعتبار به متقاضی داده می شود که اعتبار آن بعد از یک مدت به پایان می رسد که مالک آن باید اقدام به تمدید آن با در دست داشتن مدارکی نماید . که دراین مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم.

هزینه ثبت برند

از جمله اسنادی که معتبر بوده و به دارنده آن حق امتیاز انحصاری را می دهد گواهینامه ثبت برند می گویند. بدین صورت که متقاضی برای نوع فعالیت و حرفه خود نامی را انتخاب می نمایند

ثبت علامت تجاری حقوقی

در تعریف علامت تجاری میتوان گفت: بنا به ماده 1 قانون ثبت ،به اشکال مختلفی از علامتها مانند طرح،عکس،اعداد ، عبارت ، مهر ، لفاف و... که جهت تمایر و تفکیک محصولات صنعتی ، کشاورزی یا تجاری به کار گرفته می شوند علامت تجاری اطلاق می شود .

ثبت نشان تجاری

چنانچه بخواهیم در مورد بازار و بازاریابی صحبت کنیم باید بگوییم که نام و نشان تجاری که برای فعالیت خود انتخاب می نماییم یکی از مبحث های مهمی است که باید به آن توجه ویژه نمایید

استعلام علامت تجاری

به دلیل متنوع بودن و ازدیاد تعداد برندها در بازار داخلی ایران و همچنین خارج از ایران، ازضروری ترین اقدامات به منظور ثبت علائم و برندهای تجاری، ” استعلام علامت تجاری ” می باشد.

ثبت لوگو

هدف از ثبت لوگو برای بدس�� آوردن تمایز بین کالاها و محصولات در واقع کاربرد دارد . در نتیجه زمانی که ثبت لوگو را انجام میدهید می توانید به عنوان ابزاری برای تبلیغات استفاده نمایید

شرایط ثبت لوگو

طراحان برای به تصویر کشاندن یک لوگو به این موضوع توجه می کنند که در حین سادگی اطلاعات و علامت های تصویری قابل ملاحظه ای را در خود جای دهند

ثبت برند فست فود

از آنجایی که اولین نیازهای بشر موادغذایی می باشد بازاری کارآمد و مناسب برای تجارت در بین فعالان اقتصادی به شمار می رود. با ثبت نمودن برند مواد غذایی می توان به یک قدم از بقیه رقبا صعود کرد.

مراحل ثبت برند

یک برند مناسب و جذاب می تواند در فروش هرچه بیشتر یک محصول ویژه یک شرکت و همچنین محصولات دیگر آن شرکت کمک شایانی نماید

ثبت برند فارسی

انتخاب برند بر اساس ضوابط و قوانین ثبتی می باشد که قانون تجارت برای متقاضیان تصویب کرده است بدین صورت برند فارسی تلقی می شود که ریشه فارسی بودن آن در واژه نامه های فارسی وجود داشته باشد .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟