لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

ثبت برند آرایشی


برند، طرح، نماد و یا نشانه­ای مشخص کننده است که می­تواند بر روی کالایی گذارده شود یا در هنگامی که خدمات مرتبط با کالا ارائه می­شود و یا بازاریابی محصول صورت می­گیرد، برای مشتریان و مخاطبان عنوان می­ گردد.

ثبت برند آرایشی 

کارکرد برند اطلاع رسانی به مردم و آشنا ساختن آنان در خصوص خواستگاه صنعتی یا تجاری کالا یا خدمات است. به عبارتی این چنین علائمی، به صورت غیر مستقیم، ضامن کیفیت کالا هستند. به این دلیل که مصرف کننده کالا این انتظار را دارد که از کالا و خدماتی که علامت تجاری دارند، کیفیت و استاندارد بهتری را به دست آورد.

ثبت شرکت بازرگانی

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت بازرگانی می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

افزون بر این، برندها یکی از موارد ارزشمند دارایی و سرمایه غیرمادی است که به شرکت­ها تعلق دارد و اساساً ثبت برند به شکل اختیاری انجام می­شود. با این حال، در برخی موارد و شرایط به علت مصلحت جامعه و  سلامت مردم لازم است ثبت علائم صورت گیرد. پیرامون این موضوع، ماده 1 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر و حکم می ­نماید :

" داشتن علامت تجاری اختیاری است مگر در مواردی که دولت آن را الزامی قرار دهد".

بر اساس ماده 5 تصویب نامه مورخ سوم اردیبهشت ماه 1328، دولت ثبت برند کالاهای آرایشی و زیبایی که برای استفاده مستقیم بر روی بدن انسان به کار برده می­شود همچون صابون، خمیر، پودر، محلول عطریات، ادکلن و پماد را الزامی مطرح کرده است. بر این اساس، کلیه محصولات دارویی، پزشکی و مواد غذایی ذکر شده در این آیین نامه، چه آن گروه از محصولاتی که در داخل کشور ساخته می­شوند و چه آن دسته از محصولاتی که در خارج تهیه می­شوند و به کشور وارد می­گردند و در بازار با عنوان نام معینی که بر روی برچسب آن قرار داده شده، برای فروش عرضه می­گردند، باید دارای علامت صنعتی یا تجارتی ثبت شده باشند و در روی برچسب نکات ذیل بیان گردد:

الف-نام تجارتی و آدرس سازنده ی کالا با ذکر کشور سازنده

ب- شماره ثبت علامت در ایران

بر طبق ماده­ ی 2 این آیین نامه، لازم است علامت و ویژگی­های فوق الذکر پیش از آنکه کالا برای فروش عرضه گردد، بر روی محصولی که از خارج وارد شده است درج شود.

ثبت بین المللی برند(مادرید)

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت بین المللی برند (مادرید) می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

برچسب تعیین شده در ماده­ ی 1 لازم است به گونه­ای چسبانده شود که نتوان آن را از روی پارچه، کاغذ و یا ظرفی که در آن کالا برای فروش عرضه می­گردد به راحتی برداشته شود. تنظیم آن لازم است به گونه­ای باشد که نام کشور سازنده و نام و نشانی سازنده علامت و شماره ثبت و همچنین شماره و تاریخ اجازه­ی فروش در کشور ایران از زمانی که وزارت بهداشت اعلام می­نماید به صورت واضح و روشن مطرح گردد.

قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب مرداد ماه 1362برای متخلفین و خاطیان مجازاتی به شرح ذیل مشخص کرده است:

ماده 124- افراد ذیل به زندان تا شش ماه محکوم می شوند:

  1. کسانی که علامت تجاری اجباری را بر روی کالایی که لازم است دارای آن علامت باشد استفاده نکنند.
  2. کسانی که با علم و اطلاع محصولی را برای فروش عرضه نمایند و یا به فروش برسانند که از علامتی برخوردار نباشد که برای آن محصول جنبه اجباری دارد.

در ادامه مطالب علاوه بر آنکه مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند آرایشی مطرح می­گردد، به لیست طبقه ­بندی علائم تجاری نیز اشاره خواهد شد.

یادآوری می­کنیم که تمامی خدمات ثبتی برند به گونه تخصصی در کمترین زمان از طریق کارشناسان خبره و با تجربه ایلیا ارائه می­شود. جهت بهره مندی از این خدمات لازم است با همکاران ما تماس برقرار نمایید.

 مدارک لازم جهت ثبت برند آرایشی

جهت ثبت علائم تجاری و اختراعات ، " اداره کل مالکیت صنعتی " به عنوان مرجع این امر تعریف شده است. ثبت تمامی علائم ذکر شده و اختراعات تنها از طریق همین اداره صورت می­گیرد. برای ثبت علائم تجاری، مدارک ذیل مورد نیاز می­باشد :

1. اظهارنامه، که عبارت است از کاغذهای چاپ شده­ای که از طریق اداره کل مالکیت صنعتی، به متقاضیان داده شده و توسط آنها کامل می شود.

2. ده عدد نمونه علامت، به صورتی که استفاده می­شود. همراه با نمونه های اضافی، به تعداد یک نمونه برای هر طبقه اضافی که تقاضا می­گردد.  

تقاضا کننده باید بر روی هر اظهارنامه، یک نمونه از علامت را بچسباند و آن را امضاء کند. نمونه سوم، در هنگام ثبت بر روی صفحه مربوط، در دفتر ثبت و نمونه چهارم، بر روی تصدیق ثبت، چسبانده می­شود. ابعاد نمونه نباید از ده سانتیمتر از هر طرف بیشتر باشد. بر روی هر نمونه چسبانده شده به طریق بالا، مهر اداره کل مالکیت صنعتی درج می­گردد، به صورتی که یک بخشی از مهر بر روی نمونه و بخشی دیگر بر روی صفحه قرار گرفته شود.

3 . یک تصویر و یا نوشته­ای روشن و قابل خواندن برای چاپ علامت، که ابعاد آن نباید از ده سانتیمتر از هر طرف بیشتر باشد، اضافه می گردد. چنانکه، علامت شامل یک یا چند کلمه باشد و دربرگیرنده هیچ نوع تصویر و حروف خاص نباشد، درخواست کننده ثبت اجباری در به پیوست کردن تصویر و یا نوشته نخواهد داشت.

4 . نوشته اصلی یا رونوشت گواهی شده وکالت نامه، در شرایطی که درخواست ثبت از طریق وکیل صورت گیرد.

5 . چنانچه ثبت علامت در خارج از کشور انجام شده باشد، ارائه رونوشت گواهی شده از طرف اداره صادرکننده آن به زبان اصلی، همراه با ترجمه غیررسمی آن به فارسی، به مسوول درخواست کننده ثبت، لازم است.

6 . چنانچه علامت برای مشخص شدن امتیاز کالا گروهی یا محصول یک شهر یا یک ناحیه از کشور انتخاب گردد، گواهینامه از طریق مقام ذیصلاح، دایر بر تایید استفاده از علامت مذکور، توسط سازندگان کالاهای مربوط به آن(مقام ذیصلاح ذکر شده شامل اتحادیه صنفی، اطاق بازرگانی، شهرداری و فرمانداری می­باشد).

مراحل ثبت برند آرایشی

متقاضیان محترم به منظور کسب اطلاع لازم برای ثبت برند آرایشی می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

برندسازی

برندسازی هویت دهی به کسب و کار است درنتیجه می توانید با این کار سهم بزرگی از بازار را به نام خود کنید در این مقاله به مطالب بیشتر برندسازی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

شرایط ثبت برند تجاری

مجزا کردن و یا به گونه ای که تفکیک سازی بین محصولات و یا خدمات را به گونه ای نشان دهد توسط یک علامت و یا برند امکان پذیر است در اداره ثبت مالکیت صنعتی جهت ثبت برند شرایطی نیز وجود دارد که باید رعایت شود

برند شخصی و انواع آن

برای انتخاب نمودن برند شخصی بایستی نخست به این مسئله پی برد که کدام نوع از برندسازی های شخصی برای فعالیت شما متناسب می باشد. در این مقاله به انواع برند شخصی پرداخته می شود

ثبت برند مواد غذایی

باتوجه به نیاز مردم به محصولات غذایی و هم چنین تقاضای خرید بیشتر مردم از محصولات مواد غذایی ، تولید کنندگان و یا پخش کنندگان مواد غذایی بیشتر از هر صنعت و صنف دیگری رواج یافته است

ثبت نشان تجاری

چنانچه بخواهیم در مورد بازار و بازاریابی صحبت کنیم باید بگوییم که نام و نشان تجاری که برای فعالیت خود انتخاب می نماییم یکی از مبحث های مهمی است که باید به آن توجه ویژه نمایید

اظهارنامه ثبت برند

جهت ثبت برند الزامی است که در اداره ثبت مالکیت صنعتی اظهارنامه ثبت برند را انجام دهید در این مقاله می توانید مدارک و مراحل ثبت اظهارنامه برند اطلاعات لازم را کسب نمایید لطفا مطالعه نمایید

زمان لازم برای ثبت برند

در واقع انجام امور ثبت برند نمی توان برای آن زمان درستی درنظر گرفت زیرا اولین مورد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان می باشد که در مدت زمان ثبت برند تأثیرگذار می باشد.

چرا باید برند ثبت کنیم ؟

بسیاری از موفقیت هایی که داخلی و بین المللی هستند و افراد سودجو نتوانسته اند کپی برداری نمایند بدلیل ثبت آن برند می باشد در این مقاله به این سوال پاسخ می دهیک که چرا باید برند ثبت کنیم ؟

علامت تجاری غیر قابل ثبت

علامت تجاری از جمله مواردی تمایز بین نوع کالا و یا محصول می باشد که در این مقاله به مواردی قابلیت ثبت را ندارند اشاره می شود لطفا مطالعه نمایید.

ثبت برند فست فود

از آنجایی که اولین نیازهای بشر موادغذایی می باشد بازاری کارآمد و مناسب برای تجارت در بین فعالان اقتصادی به شمار می رود. با ثبت نمودن برند مواد غذایی می توان به یک قدم از بقیه رقبا صعود کرد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟