لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

ثبت آرم و لوگو


لوگو یا همان نشان تجاری با هدف خلق اعتبار و وجه تمایز میان خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخص حقیقی با شخصیت های حقیقی دیگر مورد استفاده واقع می شود و به عنوان وسیله ای به منظور معرفی شدن و شناساندن محصولات یک شرکت در بازار به کار برده می شود.

لوگو بر اساس قانون تجارت ایران به ثبت رساندن آن الزامی نمی باشد ولی هنگامی که به ثبت برسد بایستی به وسیله ی دولت به منظور حفظ حقوق و مالکیت آن برای فرد ثبت کننده و مالک برند حمایت شود.

اسامی مخصوص اشیا

برای مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره اسامی مخصوص اشیا می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

به دلیل وجود رقابت زیادی که در موضوعات گوناگون اقتصادی و تجاری در میان انواع شرکت های داخلی و خارجی می باشد بهتر است برند یا لوگو  ثبت شود تا شخص یا اشخاصی از منفعت ها و اعتبار آن به سود خود و زیان صاحب برند استفاده ننمایند .

به منظور ثبت لوگو بایستی مراحل زیر دنبال شود :

مراحل ثبت لوگو

برای آن که لوگو به ثبت برسد بایستی مراحل قانونی به درستی طی شود. بهتر است تمامی این مراحل تحت نظر و دیدگاه مشاوران متخصص در موسسه حقوقی ایلیا طی  شود تا به منظور هزینه های اضافی و دوباره کاری ها جلوگیری  شود. متقاضی ثبت لوگو بایستی مدارکی که در ادامه  مبحث توضیح داده خواهد شد را تهیه و تدوین نمایید و سپس مطابق توضیحات زیر مراحل موضوع ثبت لوگو را طی نمایند.

ورود و ثبت نام در سایت مالکیت معنوی و در قسمت ثبت علائم تجاری

برای انجام این امر بایستی مدارک را تهیه و تدوین  وفراهم  کرده باشیدبعد از آن  به سایت اداره مالکیت معنوی به ادرس sherkat.ssaa.ir رجوع نمایید. آدرس سایت به اداره مالکیت صنعتی متعلق می باشد ولی به هنگام ورود به سایت در قسمت چپ سایت باید اداره مالکیت معنوی را انتخاب کنید و سپس  وارد شوید و درخواست خود را وارد کنید و کلیه ی مدارک و اسناد و اظهارنامه لوگو خود را در این قسمت برابر با دستورالعمل ها وارد کنید.

نام تجاری - انتخاب نام تجاری

برای مطالعه بیشتر درباره نام تجاری - انتخاب نام تجاری می توانید به مقاله آن مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

در هنگام ورود اطلاعات در سایت اداره مالکیت معنوی به موارد زیر دقت نظر داشته باشید :

اطلاعات فرد حقیقی و یا حقوقی که مالک لوگو می باشد را وارد نمایید.

در قسمت بعد بایستی اطلاعات وکیل و یا نماینده شرکت را وارد نمایید تا در صورت لزوم  رمز و بخش نامه های احتمالی برای او ارسال شود.

طبقه بندی کالا و خدمات بایستی  با دقت انتخاب شود و متناسب با موضوع شرکت شما باشد شایان ذکر است که پس از مدتی می توان این طبقات را تغییر داد.

چنانچه در قسمت ورود مدارک به این  نیاز دارید که موارد دیگری را هم بارگذاری نمایید بایستی باید در قسمت ضمائم اختیاری این مدارک را  بارگذاری کنید.

به منظور پرداخت هزینه های ثبت برند یا لوگو که به صورت اینترنتی بایستی پرداخت شود رمز دوم الزامی می باشد.

در انتهای پروسه ی ثبت نام لوگو در سایت برای شما اطلاعات پیامک می شود و هم چنین کد پیگیری و شماره ثبت برند برای شما ارسال و قابل رویت می باشد شما باید  آن را یادداشت و ذخیره نمایید تا در مرحله های بعدی بتوانید ان ها را مورد استفاده قرار دهید.

تقاضای  شما به منظورثبت لوگو سه ماه بعد  از ارائه اظهار نامه  تحقیق و بررسی می شود. این زمان به صورت  حداکثری می باشد . هنگامی که شما تقاضا را تایید می کنید پرونده شما تشکیل می شود بهتر است شما انجام این امور را به موسسه حقوقی ایلیا بسپارید تا به وسیله ی متخصصان مجرب و کاردان انجام شود.

برای آن که ثبت نهایی صورت بگیرد شما باید هزینه های نهایی و آگهی های ثبت برند را پرداخت نمایید. بعد از  آن که اولین اگهی لوگو در روزنامه رسمی دادگستری و روزنامه ای کثیر الانتشار منتشر شد به برند فرصتی یک ماهه داده می شوددر صورتی که  طی این مدت شخصی  ادعا و شکایتی برای برند و لوگو شما نداشته باشد  تصدیق نامه ی ثبت برند برای شما به مدت 10 سال صادر خواهد شد.

دو هفنه پس از آن آگهی دوم برند بایستی  در روزنامه رسمی کشور منتشر شود. پس ازطی  ده روز کاری با تسلیم نسخه رونوشت درخواست اولیه ثبت لوگو و روزنامه اول و دوم بایستی  به منظور صدور پروانه ده ساله ثبت لوگو مبادرت شود. این پروسه  هم ممکن است دو تا سه روز به طول انجامد.

چه کسانی ممکن است در خصوص ثبت لوگو شما معترض شوند؟

معمولا سه دسته از افراد ممکن است لوگو شما را مورد اعتراض قرار دهند:

- اشخاصی که برند و یا لوگو شما به طور کامل  شبیه و کپی از برند ان ها باشد.

- اشخاصی که لوگو یا برند شما شباهت های بسیار زیادی با لوگو ان ها دارد و این امکان وجود دارد که سبب تداخل برند شما با مشتریان او شود و برند او اعتبار خود را  از دست بدهد.

- اشخاصی که ادعا می کنند مالکیت برند شما را دارند و بر این باورند که برند در گذشته به وسیله ی ان ها مورد استفاده بوده است  و یا به طور کامل آن ها طراح برند بوده اند و ممکن است طرح آن ها مورد سرقت قرار گرفته باشد.

مزایای ثبت ارم و لوگو 

ثبت آرم و لوگو:

 1. ضمانت می کند که مشتریان قادرند محصولات و خدمات را از یکدیگر متمایز کنند.
 2. شرکت ها را توانمند می نماید تا محصولات و خدماتشان را از هم متفاوت کنند.
 3. وسیله ی بازاریابی و پایه و اساس خلق مشهوریت و معروفیت شرکت ها می باشند.
 4. با ثبت آرم و لوگوی تجاری مجوز استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها هستند.
 5. جزء الزامی و ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشند.
 6. این امکان وجود دارد که سرمایه و دارایی با ارزش کسب و کار و فعالیت باشند.
 7. شرکت ها را تشویق می نماید تا در محافظت و بهتر شدن محصولات و خدمات سرمایه گذاری نمایند.
 8. این امکان وجود دارد که جهت اخذ وام سودمند باشند.

وجود نقص در پرونده  لوگو

در صورتی که در تقاضا و پرونده شما به منظور  ثبت لوگو  نواقص و اشکالاتی دیده شود باید با توجه به راهنمایی و مشاوره  کارشناسان حقوقی این  نواقص و اشکالات برطرف و اطلاع رسانی شود. این امور  بایستی در اداره مالکیت معنوی و در  زمان مشخص شده ی خود انجام شود اگر مطابق فوق صورت نگیرد و سبب اتلاف وقت شود و به پایان برسد و یا در تمام اظهارنامه ثبت لوگو بطلان شود امکان پیگیری مجدد نخواهد بود و باید دوباره و با برطرف نمودن نواقص و اشکالات ارائه شده برای ثبت لوگو مبادرت شود.

آدرس اداره مالکیت صنعتی : تهران میدان امام خمینی ره  خیابان  فیاض  بخش ساختمان قدیمی  بانک ملی اداره مالکیت صنعتی.

مدارک مورد نیاز برای ثبت آرم و لوگو

اشخاص حقوقی

 • یک رونوشت از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات اعم از تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس همراه با  قید تغییرات ارائه شود.
 • یک رونوشتی از مجوز های شرکت که در بردارنده ی پروانه بهره برداری و جواز تاسیس می باشد ارائه شود.
 • رونوشت کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت ارائه شود.
 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت ارائه شود.
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست د در ابعاد 10*10 ارائه شود.
 • مهر شرکت ارائه شود.

اشخاص حقیقی

 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی ارائه شود.
 • رونوشت جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت ارائه شود.
 • رونوشت کارت بازرگانی به نام متقاضی ارائه گردد.
 • نمونه ای از علامت تجاری مورد تقاضا در ابعاد 10*10 ارائه شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان ایلیا در ارتباط باشند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند مواد غذایی

باتوجه به نیاز مردم به محصولات غذایی و هم چنین تقاضای خرید بیشتر مردم از محصولات مواد غذایی ، تولید کنندگان و یا پخش کنندگان مواد غذایی بیشتر از هر صنعت و صنف دیگری رواج یافته است

انتخاب نام برند

انتخاب نام برند باید به صورتی باشد که سبب برندسازی شود و به صورت قدرتمند وارد بازار شود که در این مقاله به موارد انتخاب برند پرداخته می شود

چگونگی ثبت برند مواد غذایی

مواد غذایی جز محصولاتی می باشد که اشخاص بایستی برای ثبت برند مواد غذایی مبادرت نمایند.

اعتراض به رد اظهارنامه علامت تجاری

باتوجه به ماده هایی که در قانون تجارت آمده است بعد از انتشار آگهی علامت تجاری این امکان وجود دارد که متقاضی معترض به ثبت در اداره مالکیت صنعتی اعتراض خود را ثبت نماید در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت آرم و لوگو

لوگو یا همان نشان تجاری با هدف خلق اعتبار و وجه تمایز میان خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخص حقیقی با شخصیت های حقیقی دیگر مورد استفاده واقع می شود

تفاوت اسم تجاری با علامت تجاری

اسم تجاری با ثبت تجاری تفاوتهایی دارد که ثبت تجاری به شناسایی تاجر مربوط می شود در صورتی که اسم تجاری فقط به شهرت و اعتبار تاجر نیز ارتباط دارد که تحت آن اسم خود را معرفی می نماید .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند لاتین

در این مقاله به مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند لاتین پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

زمان لازم برای ثبت برند

در واقع انجام امور ثبت برند نمی توان برای آن زمان درستی درنظر گرفت زیرا اولین مورد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان می باشد که در مدت زمان ثبت برند تأثیرگذار می باشد.

نحوه استعلام برند

انتخاب نمودن و به ثبت رسانیدن علامت تجاری از شرایط خاصی تبعیت می کند.به سبب قانون ثبت علامت و اختراع ها علامت تجاری یا برند بایستی جدید باشد،نوین باشد،و فریب دهنده نباشد. در این مقاله از نحوه استعلام برند مطالب مفیدی را مطالعه نمایید .

لوگو بین المللی چگونه ثبت می شود؟

به منظور آسان تر شدن روال ثبت بین المللیلوگو و به دست آوردن حقوقی که از طریق آن به دست می آید تعدادی از کشورهایی که در کنوانسیون پاریس عضویت دارند انجمنی بین الملل را به منظور حمایت کردن از مالکیت صنعتی در جهت کنوانسیون ذکر شده تشکیل داده اند

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟