لوگو سفید ایلیا
ثبت برند
ثبت برند فارسی ثبت برند لاتین مدارک ثبت برند مراحل ثبت برند مدت زمان ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت علامت تجاری
ثبت علامت تجاری حقیقی ثبت علامت تجاری حقوقی مدارک ثبت علامت تجاری مراحل ثبت علامت تجاری مدت زمان و هزینه ثبت علامت تجاری
ثبت علائم تجاری
مدارک لازم برای ثبت علائم تجاری مراحل ثبت علائم تجاری شرایط ثبت علائم تجاری هزینه ثبت علائم تجاری
ثبت لوگو
ثبت لوگو مدارک ثبت لوگو شرایط ثبت لوگو مراحل ثبت لوگو
خدمات ایلیا
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع ثبت نشان تجاری
تماس

مراحل ثبت علامت تجاری


در ابتدا تعریفی از علامت تجاری می پردازیم :

علامت تجاری یک نوع برند می باشد که متشکل از نام ، کلمه ، حروف و دارای رنگ و شکل ظاهری می باشد که این علامت را بر روی کالا و محصولات و هم چنین خدمات درج نموده و توسط این علامت می توان آن را شناسایی کرد .

متقاضیان که برای محصول و هم چنین خدمات خود علامت تجاری را تعیین می کنند باید بدانند که این علامت مختص و اختصاص به کسب و کارشان دارد ، بدین منظور استفاده کردن از علامت تجاری به صورت انحصاری و جلوگیری کردن از متقلبان بهترین کار ثبت آن می باشد .پس مالک یک علامت تجاری شدن و استفاده کردن از مزایا و حمایت های ثبت علامت تجاری فقط در چارچوب اخذ گواهینامه ثبت علامت تجاری امکان پذیر است .

در این مقاله مراحل ثبت برند را گام به گام توضیح داده است و شما متقاضی گرامی می توانید با توجه به موارد گفته شده علامت تجاری خود را ثبت نمایید .

البته خاطر نشان می شود در ارتباط با ثبت علامت تجاری با مواجه شدن باهرگونه مشکل می توانید از مشاوران و همکاران مجری ثبت برند ایلیا  راهنمایی لازم را اخذ نمایید.

هدف از ثبت برند و علامت تجاری چیست ؟

وقتی برای محصول و کالا های خود علامت تجاری را انتخاب می کنید آن علامت باید به صورتی قوی باشد که در طبقه کالایی مشابهت و تفاوت ها را نشان دهد . بدین صورت که هر چه آن کالا و محصولات متمایزتر باشد برای مخاطب و یا مصرف کننده ان جذابیت بیشتری دارد . زیرا هر کار مثبتی که برای کسب و کار خود انجام می دهید اولین هدف توسعه و پیشرفت و هم چنین درآمدزایی آن می باشد .

علامت تجاری از مواردی مثبتی است که توسط ثبت کردن می توانید آن تمایز بین کالا و محصولات را به خوبی نشان دهید . هم چنین با ثبت علامت تجاری خود می توانید به مصرف کننده اطمینان دهید که این کالا و یا محصول دارای کیفیت برتر می باشد . که تمام این موارد به درآمد زایی کسب و کار کمک ویژه ای می کند .

اعتبار بخشیدن و بدست آوردن اعتبار کسب و کار را باید در درجه اول در نظر گرفت که چه علامتی انتخاب شود که به مخاطب تمام ویزگی های کالا و یا محصولات را نشان دهد ، که باعث شهرت کسبی و اعتبار بالاتر شود .

علائم تجاری و برند قابل ثبت

انتخاب علامت تجاری که با کسب و کار و فعالیت تناسب داشته باشد باید دارای کلمه و یا حروف و شکل ظاهری رنگ و طرح باشد . انتخاب علامت تجاری به هر گونه ای امکان پذیر است لذا باید مطابق قوانین و موازین شرعی و اخلاقی باشد که خلاف آن غیر قابل ثبت است . علامت های تجاری به دسته بندی گوناگونی تقسیم بندی شده است : علائم جمعی و یا اشترکی می باشند که مختص اتحادیه ها و یا اصناف هستند که اعضا آنها برای نشان دادن اینکه این کالا مختصا آن اتحادیه است استفاده می کنند .

از گونه ای دیگر از علامت ها ، علامت هایی هستند که دارای کیفیت آن کالا و محصول را نشان می دهد مانند علامت ایزو علامت استاندارد است . که برای تصدیق به مالک آن می دهند . که بر روی کالا و محصول درج نماید .

مراحل ثبت علامت تجاری در سامانه مالکیت صنعتی 

علامت تجاری باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت رساند . این اداره برای جلوگیری از هزینه ها و رفت آمد های مکرر به اداره ، باتوجه به پیشرفت فناوری وبگاه و سامانه ای را ایجاد کرده است که توسط آن متقاضیان بتوانند ثبت علامت تجاری خود را در ان انجام دهند . مراحل ثبت علامت تجاری به در ذیل شرح داده شده است :

وارد سامانه اداره ماکیت صنعتی قسمت ثبت علامت تجاری شده واظهارنامه ثبت را براساس نوع درخواستی انتخاب نمایید .

باید بدانید که ابلاغیه و پیام های سازمان به صورت ایمیل و یا پیام به متقاضی ارسال می شود پس درج شماره تلفن همراه و یا ایمیل ضروری می باشد .

بر اساس نوع مجوز باید طبقه کالا را اتنخاب نمایید از روی لیست طبقه کالا را انتخاب نمایید .

در فرم اولیه درج اطلاعات و مشخصات متقاضی را برحسب نوع حقیقی و یا حقوقی تکمیل نمایید .  

اطلاعات را مطابق فرم های درخنواستی درج نمایید این اطلاعات خرچه صحیح تر باشد مدت زمان ثبت علامت تجاری کمتر خواهد بود

بعد از درج اطلاعات اولیه مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری را بارگذاری نموده و در سامانه درج نمایید . این ضمائم و مدارک در جایگاه خود بارگذاری کرده در ست وجود موارد بیشتر می توانید گزینه بیشتر را انتخاب نمایید .

در انتها صفحه ای را اختصاص به ویرایش و مجدد بازبینی اطلاعات وارد شده اختصاص داده شده است که متقاضی در این صفحه بازبینی می تواند اطلاعات درج در سامانه را مجدد در صورت اشتباه مجدد ویرایش نماید و سپس گام اخر را طی کند .

درگ��ه اینترنتی برای متقاضیان در سامانه قرار داده شده است که بتوانند با عدم مراجعه به بانک واریز هزینه ی ثبت علامت تجاری را پرداخت نمایند . سپس با پرداخت و پرینت هزینه می توانید کدرهگیری و رمز اظهارنامه ثبت علامت تجاری را دریافت نمایید .

نکته : بعد از دریافت کدرهگیری اظهارنامه علامت تجاری دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد بنابراین در گام قبل از پرداخت هزینه یعنی صفحه بازبینی کلیه اطلاعات را چک نمایید که صحت آن اطمینان داشته باشید.

این اطلاعات درج شده در سامانه از طریق اینترنت به کارتابل کارشناسان اداره ارسال می شود . اولین کاری که بعد از اخذ کدرهگیری اظهارنامه باید انجام دهید ارسال مدارک مورد نیاز ثبت علامت تجاری به اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشد می توان از طریق پست مدارک را ارسال نمایید .

کارشناسان بر اساس اطلاعات درج شده در سامانه و مستندات ارسال شده استعلامات لازم را از ارگانها و سازمانهای مربوطه اخذ نمایید .

نکته : متقاضی گرامی از نوع علامت تجاری خود باید قبل از ثبت استعلامات لازم را اخذ نمایید . آیا میدانستید با ثبت علامت تجاری تکراری اظهارنامه شما رد خواهد شد و دیگر قابلیت ثبت ندارد ؟

پس برای اطلاع از این مورد می توانید به مقاله استعلام برند قبل از ثبت مراجعه نمایید .

بعد از بررسی کارشناسان، نتایج بررسی به اطلاع متقاضی از طریق ابلاغیه ارسال می شود بدین صورت که در صورت عدم نقص تأیید شده و در صورت وجود نواقص باید متقاضی رفع نقص نماید .

سپس صادر شدن آگهی در روزنامه و بعد از گذشت زمان 30 دروز کاری در صورت عدم وجود معترض به ثبت علامت تجاری می توان به دستور اداره روزنامه رسمی دوم منتشر شده و گواهینامه اخذ ثبت علامت تجاری به متقاضی اعطا شود .

زمان ثبت علامت تجاری دربین بازه رمانی 20 الی 30 روز بدون وجود نواقص انجام پذیر است ولی باید توجه کرد این زمان بر اساس مواردی مختلف می باشدو ثابت نیست .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت آنلاین برند

امروزه چنانچه فردی قصد به ثبت رساندن برند خود داشته باشد با توجه به پیشرفت صنعت تکنولوژی و دنیای اینترنتی به سهولت می توانند به انجام این امرمبادرت نمایند.

ثبت علامت تجاری حقوقی

در تعریف علامت تجاری میتوان گفت: بنا به ماده 1 قانون ثبت ،به اشکال مختلفی از علامتها مانند طرح،عکس،اعداد ، عبارت ، مهر ، لفاف و... که جهت تمایر و تفکیک محصولات صنعتی ، کشاورزی یا تجاری به کار گرفته می شوند علامت تجاری اطلاق می شود .

استعلام آنلاین برند

وقتی از جدید بودن علامت تجاری صحبت می شود منظور این است علامتی که برای ثبت بر روی محصول نمایان می گردد از نظر شکلی باید شیوه ای نوین داشته باشد و قبلا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد و توسط دیگران مورد سوء استفاده قرار نگیرد استعلام آنلاین برند بهترین کار برای جلوگیری از این مورد است

ثبت اختراع

اختراع از ابتکار و طرح ریزی که از نتیجه افکار و خلاقیت های می باشد یک کالا و یا محصولی را بوجود می آورد گفته می شود

استعلام برند ثبت شده

قبل از به ثبت رساندن علامت تجاری و برند، شما باید در مورد استعلام برندهای ثبت شده اطلاعات کسب نمایید و اقدامات لازم را انجام دهید.

مدارک تمدید علامت تجاری

زمانی که علامت تجاری را ثبت می یکنید گواعی اعتبار به متقاضی داده می شود که اعتبار آن بعد از یک مدت به پایان می رسد که مالک آن باید اقدام به تمدید آن با در دست داشتن مدارکی نماید . که دراین مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم.

ثبت برند رستوران

بعد از اینکه مراحل ثبت رستوران و اخذ مجوزهای لازمه به پایان رسید باید برای آن نام و نشانی را در نظر گرفت که بتوانید از طریق آن مشتریان به آن اعتماد کرده وجهه شهرتی دست پیدا نمایند.

هزینه ثبت برند

از جمله اسنادی که معتبر بوده و به دارنده آن حق امتیاز انحصاری را می دهد گواهینامه ثبت برند می گویند. بدین صورت که متقاضی برای نوع فعالیت و حرفه خود نامی را انتخاب می نمایند

مدارک ثبت لوگو

شما باید این توانایی را داشته باشید که به طراحی یک لوگو بپردازید که بتواند حضور خود را در بازارهای تجاری حفظ کرده و مشتری آن را به سرعت بشناسد و استفاده نماید

ثبت علامت اجباری

قط دولت میتواند برای یک علامت اجبار به ثبت را تعیین کند.ثبت علامت را برای کالاهای ذیل را هیئت وزیران الزامی دانسته است.داروهای اختصاصی (اسپسیالیته)در موارد پزشکی و دام پزشکی مورد استفاده اند و...برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟